Založ si blog

Milujem prezidenta Kisku. Na Mikuláša mi pripravil pekný darček

Prezident Kiska sa neodvolá proti rozsudku v kauze neoprávnene kúpeného pozemku od doktora Franca a pán doktor a jeho rodina si môžu vydýchnuť. Pozemok, v odhadovanej cene asi milión EUR, ktorý pán prezident kúpil v dobrej viere vari za 1800 Eur, mu už čochvíľa bude opäť patriť, tak ako mu patril aj predtým.

 

„Pán Kiska sa s nami stretol. Ospravedlnil sa za to, že nás do toho celého zatiahol. Povedal, že celú vec bude riešiť inak,“ povedal pre Pravdu Franc.

 Kiska povedal Francovi, že si bude peniaze nárokovať od osoby, od ktorej pozemok kúpil. Ide o osobu, ktorá pozemok v roku 1999 získala len dva dni predtým, ako ho predala Kiskovi.

 

Pekné od pána prezidenta, že sa ospravedlnil doktorovi Francovi. Len nechápem do čoho celého ich zatiahol. Pokiaľ si pamätám, tak do celého zatiahol pána prezidenta práve doktor Franz, ktorý si súdne, keďže dohodnúť sa pán prezident odmietol, nárokoval svoj vlastný pozemok.

 

Pamätám si tiež, že pán prezident vravel v médiách čosi o nezodpovednom vlastníkovi – to ako o doktorovi Francovi, ktorý sa o svoj pozemok vôbec nestará. Podľa neho to je asi relevantný dôvod, aby si ho mohol za 1800 EUR kúpiť. Už vtedy ma to nesmierne pobavilo.

 

Preboha! Ja si tu len tak pre nič za nič vypisujem blogy a práve ma napadlo, že som náš rodinný dom už týždeň neupratal. Úplne som na to zabudol, keďže moja milovaná manželka je na liečení. A teraz niekto dobehne a náš dom si kúpi, lebo som nezodpovedný vlastník. A ani zaň nemusí vysoliť nehoráznych 1800 EUR, keďže odhadovaná cena nášho domu sa ani len z diaľky nepribližuje k miliónu.

 

Pán prezident tiež sľúbil, že celú vec bude riešiť inak. Nebude od pána doktora vymáhať tých 1800 EUR.

 

Naozaj zlatý ten náš prezident. Hotový anjel.

 

 

Podľa zistení Pravdy by sudca mal ešte asi o desať dní pojednávať prípad, ktorý sa týka tiež nehnuteľnosti a vydržania a figuruje v ňom opäť sprostredkovateľ, ktorý dohodil pozemok Kiskovi. Ide o osobu, ktorá dlhodobo pracovala pre Kisku a toho na súde oslovovala ako „Andrej“. Daný sprostredkovateľ povedal, že s Kiskom má stále dobrý vzťah.

 

Toto hádam ani netreba komentovať.

 

Naozaj milujem prezidenta Kisku. Aj sa ospravedlní, keď už ten súdny spor  prehral, aj urobí anjelske gesto, že si nebude od doktora Franca vymáhať žiadne peniaze. Asi to predsa len skúsi vymáhať od človeka, ktorý ho aj na súde oslovuje Andrej.

 

Ešte by mohol pána prezidenta pozvať Pod lampu Štefan Hríb a pekne sa s ním o tomto geste šľachetnosti milo porozprávať.

 

Alebo tomu môže venovať tematické číslo Týždňa.

 

Prezident Kiska ma naozaj potešil. Na Mikuláša mi pripravil pekný darček.

Ale už musím končiť priatelia a bežím upratovať, aby nám náhodou predsa len niekto nepredal náš rodinný dom z titulu, že som nezodpovedný vlastník.

 

To by ma moja manželka zabila aj s mojimi blogmi!

Je mi to ľúto, ale musím sa zastať prezidentky Zuzany Čaputovej.

02.12.2019

V posledných dňoch sa to na našu prezidentku valí zo všetkých strán. Buď sa jedná o nejakú kompromitujúcu kampaň, alebo je to prejav niečoho hlbšieho, či dokonca podstatného. Prezidentka viac »

Tomáš Drucker, poštár, ktorý sa vracia na scénu ako Dobrá voľba. /záver /

30.10.2019

Vnímavého čitateľa iste zaujíma odpoveď na otázku – ako mohli, a kto to vôbec vymyslel, vymenovať za ministra zdravotníctva poštára Druckera. A ako vlastne súvisí riadenie pošty a riadenie viac »

Tomáš Drucker, poštár, ktorý sa vracia na scénu ako Dobrá voľba

29.10.2019

Tomáš Drucker je zaujímavou postavou na našej politickej scéne. Je postavou, ktorá je plná rozporov. Napríklad, zovňajškom patrí určite k tým najsympatickejším tváram našej politiky, jeho viac »

Andrea Kalavská

Demisia ministerky Kalavskej bola doručená do kancelárie prezidentky

12.12.2019 11:28

Ministerka zdravotníctva sa rozhodla podať demisiu na začiatku týždňa.

Bratislava, mesto, pohlad, bratislavsky hrad,

Bratislavskí poslanci schválili zvýšenie sadzby dane z nehnuteľnosti

12.12.2019 11:24

Bratislava tak pôjde so zvyšovaním daní po vzore ostatných krajských miest.

peniaze, euro, eurá, sporenie, dane, odvody, kalkulačka

Verejná správa má dostať strop na výdavky, žiadne míňanie navyše

12.12.2019 10:34

Ministerstvo financií navrhuje na budúci rok limitovať verejné výdavky tak, aby sa dosiahol štrukturálny deficit na úrovni 0,5 % HDP.

Rusko Moskva Putin Trump summit hodnotenie

Rusko vyhostilo dvoch nemeckých diplomatov ako odvetu za vyhostených Rusov

12.12.2019 10:23

Nemecko zdôvodnilo vyhostenie ruských diplomatov nedostatočnou spoluprácou ruskej strany na vyšetrovaní vraždy Gruzínca Changošviliho.