Založ si blog

Milujem prezidenta Kisku. Na Mikuláša mi pripravil pekný darček

Prezident Kiska sa neodvolá proti rozsudku v kauze neoprávnene kúpeného pozemku od doktora Franca a pán doktor a jeho rodina si môžu vydýchnuť. Pozemok, v odhadovanej cene asi milión EUR, ktorý pán prezident kúpil v dobrej viere vari za 1800 Eur, mu už čochvíľa bude opäť patriť, tak ako mu patril aj predtým.

 

„Pán Kiska sa s nami stretol. Ospravedlnil sa za to, že nás do toho celého zatiahol. Povedal, že celú vec bude riešiť inak,“ povedal pre Pravdu Franc.

 Kiska povedal Francovi, že si bude peniaze nárokovať od osoby, od ktorej pozemok kúpil. Ide o osobu, ktorá pozemok v roku 1999 získala len dva dni predtým, ako ho predala Kiskovi.

 

Pekné od pána prezidenta, že sa ospravedlnil doktorovi Francovi. Len nechápem do čoho celého ich zatiahol. Pokiaľ si pamätám, tak do celého zatiahol pána prezidenta práve doktor Franz, ktorý si súdne, keďže dohodnúť sa pán prezident odmietol, nárokoval svoj vlastný pozemok.

 

Pamätám si tiež, že pán prezident vravel v médiách čosi o nezodpovednom vlastníkovi – to ako o doktorovi Francovi, ktorý sa o svoj pozemok vôbec nestará. Podľa neho to je asi relevantný dôvod, aby si ho mohol za 1800 EUR kúpiť. Už vtedy ma to nesmierne pobavilo.

 

Preboha! Ja si tu len tak pre nič za nič vypisujem blogy a práve ma napadlo, že som náš rodinný dom už týždeň neupratal. Úplne som na to zabudol, keďže moja milovaná manželka je na liečení. A teraz niekto dobehne a náš dom si kúpi, lebo som nezodpovedný vlastník. A ani zaň nemusí vysoliť nehoráznych 1800 EUR, keďže odhadovaná cena nášho domu sa ani len z diaľky nepribližuje k miliónu.

 

Pán prezident tiež sľúbil, že celú vec bude riešiť inak. Nebude od pána doktora vymáhať tých 1800 EUR.

 

Naozaj zlatý ten náš prezident. Hotový anjel.

 

 

Podľa zistení Pravdy by sudca mal ešte asi o desať dní pojednávať prípad, ktorý sa týka tiež nehnuteľnosti a vydržania a figuruje v ňom opäť sprostredkovateľ, ktorý dohodil pozemok Kiskovi. Ide o osobu, ktorá dlhodobo pracovala pre Kisku a toho na súde oslovovala ako „Andrej“. Daný sprostredkovateľ povedal, že s Kiskom má stále dobrý vzťah.

 

Toto hádam ani netreba komentovať.

 

Naozaj milujem prezidenta Kisku. Aj sa ospravedlní, keď už ten súdny spor  prehral, aj urobí anjelske gesto, že si nebude od doktora Franca vymáhať žiadne peniaze. Asi to predsa len skúsi vymáhať od človeka, ktorý ho aj na súde oslovuje Andrej.

 

Ešte by mohol pána prezidenta pozvať Pod lampu Štefan Hríb a pekne sa s ním o tomto geste šľachetnosti milo porozprávať.

 

Alebo tomu môže venovať tematické číslo Týždňa.

 

Prezident Kiska ma naozaj potešil. Na Mikuláša mi pripravil pekný darček.

Ale už musím končiť priatelia a bežím upratovať, aby nám náhodou predsa len niekto nepredal náš rodinný dom z titulu, že som nezodpovedný vlastník.

 

To by ma moja manželka zabila aj s mojimi blogmi!

Zuzana Čaputová voľby vyhrala, občania prehrali

09.04.2019

Skončili sa voľby prezidenta. Postavili sme sa zlu a spolu sme to dokázali. Vyhrala Zuzana Čaputová. Novozvolená prezidentka komentovala výsledky volieb slovami: „ je to lepšie ako sme si mysleli“. viac »

Zuzana Čaputová – prezidentka prieskumov a prečo ju nebudem voliť

07.03.2019

Zuzana Čaputová ma zaujala hneď svojim vstupom do prezidentskej kampane. Komu by sa nepáčil originálny politický slogan – Postavme sa zlu. Spolu to zvládneme. No a potom jej príbeh. Tak mi to viac »

Otvorený list Andrejovi Dankovi, predsedovi NRSR

23.01.2019

Vážený pán predseda, už niekoľko týždňov, ba možno aj mesiacov pozorne sledujeme ja aj moji priatelia, členovia nášho klubu mladých radových dôchodcov v našom okresnom meste, kauzu, viac »

partizani

Sklabinčania si pripomenuli SNP, ich obec bola prvým slobodným územím

20.08.2019 06:00

V Sklabini sa opäť bojovalo za slobodu. Svoj príbeh z Povstania porozprával aj 89-ročný pamätník.

žena, matka, deti, dieťa, prechádzka,

Skoršiu penziu pre matky môže zastaviť únia

20.08.2019 06:00

Slovenky, ktoré vychovali minimálne jedno dieťa, budú mať nárok ísť do penzie skôr ako muži. Zaviedol to ústavný zákon.

dolár, USA

Trump vyzval Fed, aby výrazne znížil úroky a uvoľnil menovú politiku

20.08.2019 05:00

Americká centrálna banka (Fed) by mala počas krátkej doby znížiť svoje úrokové sadzby, aby tak podporila hospodársky vývoj, žiada Donald Trump.

Pevnosť, Brégançon,

Macron chce byť vplyvný líder. Odomkol pevnosť silnému Putinovi

19.08.2019 22:27

Šéf Kremľa sa dostal tam, kam francúzski prezidenti pozývajú štátnikov zo zahraničia len výnimočne.

jabrezina

Tak si myslím ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 95172x
Priemerná čítanosť článkov: 3807x

Autor blogu