Založ si blog

Milujem prezidenta Kisku. Na Mikuláša mi pripravil pekný darček

Prezident Kiska sa neodvolá proti rozsudku v kauze neoprávnene kúpeného pozemku od doktora Franca a pán doktor a jeho rodina si môžu vydýchnuť. Pozemok, v odhadovanej cene asi milión EUR, ktorý pán prezident kúpil v dobrej viere vari za 1800 Eur, mu už čochvíľa bude opäť patriť, tak ako mu patril aj predtým.

 

„Pán Kiska sa s nami stretol. Ospravedlnil sa za to, že nás do toho celého zatiahol. Povedal, že celú vec bude riešiť inak,“ povedal pre Pravdu Franc.

 Kiska povedal Francovi, že si bude peniaze nárokovať od osoby, od ktorej pozemok kúpil. Ide o osobu, ktorá pozemok v roku 1999 získala len dva dni predtým, ako ho predala Kiskovi.

 

Pekné od pána prezidenta, že sa ospravedlnil doktorovi Francovi. Len nechápem do čoho celého ich zatiahol. Pokiaľ si pamätám, tak do celého zatiahol pána prezidenta práve doktor Franz, ktorý si súdne, keďže dohodnúť sa pán prezident odmietol, nárokoval svoj vlastný pozemok.

 

Pamätám si tiež, že pán prezident vravel v médiách čosi o nezodpovednom vlastníkovi – to ako o doktorovi Francovi, ktorý sa o svoj pozemok vôbec nestará. Podľa neho to je asi relevantný dôvod, aby si ho mohol za 1800 EUR kúpiť. Už vtedy ma to nesmierne pobavilo.

 

Preboha! Ja si tu len tak pre nič za nič vypisujem blogy a práve ma napadlo, že som náš rodinný dom už týždeň neupratal. Úplne som na to zabudol, keďže moja milovaná manželka je na liečení. A teraz niekto dobehne a náš dom si kúpi, lebo som nezodpovedný vlastník. A ani zaň nemusí vysoliť nehoráznych 1800 EUR, keďže odhadovaná cena nášho domu sa ani len z diaľky nepribližuje k miliónu.

 

Pán prezident tiež sľúbil, že celú vec bude riešiť inak. Nebude od pána doktora vymáhať tých 1800 EUR.

 

Naozaj zlatý ten náš prezident. Hotový anjel.

 

 

Podľa zistení Pravdy by sudca mal ešte asi o desať dní pojednávať prípad, ktorý sa týka tiež nehnuteľnosti a vydržania a figuruje v ňom opäť sprostredkovateľ, ktorý dohodil pozemok Kiskovi. Ide o osobu, ktorá dlhodobo pracovala pre Kisku a toho na súde oslovovala ako „Andrej“. Daný sprostredkovateľ povedal, že s Kiskom má stále dobrý vzťah.

 

Toto hádam ani netreba komentovať.

 

Naozaj milujem prezidenta Kisku. Aj sa ospravedlní, keď už ten súdny spor  prehral, aj urobí anjelske gesto, že si nebude od doktora Franca vymáhať žiadne peniaze. Asi to predsa len skúsi vymáhať od človeka, ktorý ho aj na súde oslovuje Andrej.

 

Ešte by mohol pána prezidenta pozvať Pod lampu Štefan Hríb a pekne sa s ním o tomto geste šľachetnosti milo porozprávať.

 

Alebo tomu môže venovať tematické číslo Týždňa.

 

Prezident Kiska ma naozaj potešil. Na Mikuláša mi pripravil pekný darček.

Ale už musím končiť priatelia a bežím upratovať, aby nám náhodou predsa len niekto nepredal náš rodinný dom z titulu, že som nezodpovedný vlastník.

 

To by ma moja manželka zabila aj s mojimi blogmi!

November 89 – koniec nežnosti

05.12.2018

/ úryvok z prozaickej knihy Ján Brezina Spievanie dospievanie */ Zima sa skončila. Blíži sa jar. Blížia sa prvé slobodné voľby. Zrazu sa všetko zdá samozrejmé, akoby boli u nás takéto viac »

Richard Sulík – Superman, ktorý sa podobá na komunistov a hovorí o kapitalizme

27.11.2018

Na programovej konferencii SAS v Bratislave Sulík vyhlásil, že chcú vyhrať voľby. Jeho priaznivci výroku nadšene tlieskali a iste budú v najbližších dňoch nadšene lajkovať na sociálnych viac »

November 89 bez ružovej optiky našich politikov

26.11.2018

/ úryvok z prozaickej knihy Ján Brezina Spievanie dospievanie */ Jano sa v tých dňoch čoraz viac dostával do sporu aj s najbližšími priateľmi. Vytýkali mu, že nechápe nežnú revolúciu, viac »

Libra

Libra dopláca na brexitovú neistotu, je na 20-mesačnom minime

11.12.2018 06:54

Kurz britskej libry padol na najnižšiu úroveň od apríla 2017 po tom, čo premiérka Mayová odložila hlasovanie o dohode o brexite.

Libra

Libra dopláca na brexitovú neistotu, je na 20-mesačnom minime

11.12.2018 06:54

Kurz britskej libry padol na najnižšiu úroveň od apríla 2017 po tom, čo premiérka Theresa Mayová odložila hlasovanie o návrhu dohody o brexite.

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

jabrezina

Tak si myslím ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 52569x
Priemerná čítanosť článkov: 2628x

Autor blogu

Kategórie